تغذیه و سرطان سینه

سرطان سینه ، چاقی ، رژیم غذایی سالم
  • تغذیه و سلامت 20 اردیبهشت 1400

آنچه می خورید بر وزن شما تأثیر می گذارد و چاقی احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. اگر قبلاً به این بیماری مبتلا شده اید ، اضافه وزن می تواند احتمال بازگشت آن را بیشتر کند. یک رژیم غذایی سالم ، ممکن است شانس زندگی طولانی تر بعد از سرطان سینه را به شما بدهد.

سویا

غذاهای بر پایه سویا – مانند توفو ، شیر سویا و … – دارای مواد شیمیایی به نام فیتواستروژن هستند که مشابه استروژن هستند. در گذشته تصور بر آن بود که غذا های غنی از سویا برای خانم هایی که سرطان سینه داردند مشکل ایجاد میکند . اما آخرین مطالعات نشان می دهد سویا خطر سرطان را افزایش نمی دهد ؛ حتی ممکن است احتمال بازگشت بیماری را کاهش دهد. اما مراقب مکمل های سویا باشید زیرا دانشمندان تأثیرات آنها را بمقدار کافی بررسی نکرده اند.

شکر

این ایده که شیرینی ها بر سرطان تاثیر گذارند مدت هاست وجود دارد. واقعیت این است که افزودن یک قاشق غذاخوری شکر به قهوه  باعث رشد سریع سلول های سرطانی نمی شود. اما هنوز هم عاقلانه است که مراقب میزان شکر اضافه شده به رژیم خود باشید. مصرف مقدار زیادی قند به طور منظم می تواند منجر به چاقی و سایر شرایطی شود که احتمال سرطان را بیشتر می کند.

غذا های تازه

اگر غذا های گیاهی بیشتری مصرف کنید ریسک ابتلا به سرطان سینه کاهش می یابد. محققان می گویند این استراتژی میتواند در برابر تومورهای تهاجمی از شما محافظت کند . میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم غذایی هستند که به شما کمک می کنند وزن خود را کنترل کنید که یک عامل مهم برای جلوگیری از بازگشت سرطان است.

غلات کامل

وقتی گندم تصفیه نشده ، چاودار ، جو دوسر ، ذرت ، بلغور ، برنج و جو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، احتمال ابتلا به سرطان سینه در شما کمتر است. این غذاها دارای مواد مغذی هستند که احتمال بازگشت سرطان را نیز کاهش می دهد. غلات کامل همچنین می توانند به محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی کمک کنند .

الکل

ارتباط بین مشروبات الکلی و سرطان سینه نامشخص است. آبجو ، شراب و مشروبات الکلی استروژن را در بدن تقویت می کنند ، که نگرانی را در مورد تومورهای حساس به آن هورمون افزایش می دهد. برخی مطالعات می گویند افرادی که بیش از یک یا دو نوشیدنی در هفته می نوشند احتمال بازگشت به سرطان در آنها بیشتر است ، در حالی که تحقیقات دیگر می گوید نوشیدن متوسط ​​ممکن است برای شما مفید باشد.

غذاهای ارگانیک

این غذاها بدون سموم تولید می شوند. یک مطالعه در فرانسه نشان داد که  بین این محصولات و خطر ابتلا به سرطان ارتباط  واضحی وجود دارد. مهم ترین مسئله ای که دانشمندان در مورد آن اتفاق نظر دارند، خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات و شستن دقیق آنها برای از بین بردن باقیمانده مواد شیمیایی است.

چربی

بهترین توصیه در مورد چربی ها ، محدود کردن چربی های اشباع شده و چربی های ترانس است ؛ که در غذاهایی مانند گوشت قرمز ، کره ، بستنی ، غذاهای سرخ شده و…. وجود دارد.

فیبر

اگر مقدار زیادی غلات ، میوه ، سبزیجات و حبوبات بخورید ، فیبر را به طور طبیعی دریافت خواهید کرد. دریافت فیبر بر تمام جنبه های سلامت ؛ به ویژه سطح قند خون ، قلب و دستگاه گوارش مفید است. برخی مطالعات نشان داده اند که این نوع رژیم غذایی می تواند احتمال سرطان سینه را کاهش دهد.

ویتامین دی

مطالعات نشان می دهد که بین سطح پایین این ماده مغذی و احتمال بالاتر سرطان پستان ارتباط وجود دارد. کمبود این ماده همچنین ممکن است در رشد تومورها نقش داشته باشد. ویتامین دی را با ماهی سالمون ، صدف ، شاه ماهی ، ماهی ساردین به رژیم خود بیافزایید. همچنین می توانید شیر، ماست و آب پرتقال را که حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین دی است به رژیم خود اضافه کنید.

فلاونوئیدها

این مواد شیمیایی که در برخی گیاهان وجود دارند با کاهش احتمال سرطان سینه مرتبط هستند. شواهد نشان دادند که  دو نوع خاص فلاونوئیدها : فلاونول ها و فلاون ها ؛ بخصوص در مورد زنانی که در دوران یائسگی هستند تاثیرگذارترند. می توانید فلاونول را در پیاز ، کلم بروکلی و چای پیدا کنید. فلاون ها در جعفری ، کرفس و نوشیدنی های بابونه وجود دارند.

کاروتنوئیدها

این ماده شیمیایی با کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد. می توانید آن را از سبزیجات و میوه های نارنجی ، زرد و سبز تیره تهیه کنید. حتما هویج ، کدو تنبل ، کدو حلوایی ، اسفناج ، کلم پیچ ، سیب زمینی شیرین و طالبی بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

ترکیبات فنلی

مطالعات نشان می دهد این نوع مواد شیمیایی ممکن است احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش داده و در برخی موارد رشد تومور را کندتر کند. این ترکیبات را به شکل سیر ، چای سبز ، دانه های سویا و دانه کتان به رژیم های غذایی خود بیشتر اضافه کنید. میوه ها و سبزیجاتی که دارای ترکیبات فنلی هستند شامل کلم بروکلی ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، خیار و هندوانه میشود.

مکمل هایی که باید از آنها اجتناب کرد

ممکن است به درمان های گیاهی که ادعا می کنند سرطان سینه و سایر مشکلات سلامتی را درمان می کنند علاقه مند باشید. اما برخی از آنها دارای ترکیبات گیاهی هستند که در صورت ابتلا به سرطان سینه باید از آنها اجتناب کنید. آنها شامل شبدر قرمز ، کوهوش سیاه ، شاه توت ، دونگ کوئی ، گل مغربی ، شیرین بیان میشوند.

Ref

 Reviewed by Melinda Ratini, DO, MS on January 13, 2021