12 عادت افراد سالم

عادت ، سالم
 • تغذیه و سلامت 11 اسفند 1399

افراد سالم برخی از عادت ها و فعالیت ها را به صورت روزانه انجام می دهند که میتواند برای آنها روح و جسم سالم را به ارمغان بیاورد و که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم .

 • صبحانه بخورید

خوردن صبحانه در آغاز روز متابولیسم شما را آغاز می کند و از پرخوری در طول روز جلوگیری می کند. بعلاوه ، مطالعات نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه سالم مصرف میکنند در محل کار بهتر عمل می کنند و کودکانی که صبحانه می خورند در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت. اگر در ابتدای روز نمیتوانید صبحانه بخورید حداقل با گرانولا و یا یک عدد میوه شروع  کنید . مهم این است که صبحانه را حذف نکنید.

 • وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنید

این کار به شما کمک می کند تا در درازمدت در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. زمانی را برای مشخص کردن اهداف و نیازهای خود در نظر بگیرید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ قند ، چربی یا کربوهیدرات را کاهش دهید؟ پروتئین یا ویتامین دریافت کنید؟ با برنامه ریزی وعده های غذایی ، شما می دانید چه چیزی را در چه زمانی بخورید.

 • مقدار زیادی آب بنوشید

هیدراته ماندن می تواند فواید بسیاری برای شما داشته باشد. این کار ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند. نوشیدنی های قندی با چاقی و دیابت نوع 2 ارتباط دارند. اگر طرفدار آب ساده نیستید ، با برش های پرتقال ، لیمو ، هندوانه یا خیار، آب را طعم دار (دتاکس واتر) کنید.

فقط یکجا ننشینید . بلند شوید و حرکت کنید. مقداری کشش عمیق انجام دهید. این کار برای جسم و روان شما عالی است. فقط 30 دقیقه پیاده روی روزانه ، پنج بار در هفته در کنار مزایای بسیار جسمی ، به شما کمک میکند تا از افسردگی در امان بمانید. اگر نمیتواند این مقدار هم پیاده روی کنید از مقادیر کمتری شروع کنید.

 • آفلاین شوید

ایمیل و شبکه های اجتماعی خود را زیاد بررسی می کنید؟ زمانی را برای خروج از سیستم تعیین کنید و تلفن را کنار بگذارید. وقتی زمان کار با گوشی تلفن را کاهش دهید ، آزادانه میتوانید به کار های دیگر برسید . قدم بزنید ، کتاب بخوانید و…..

 • مهارت جدیدی یاد بگیرید

مهارت های جدید به سلامت مغز شما کمک می کند. برای یک کلاس رقص یا یک کارگاه نوشتن خلاق ثبت نام کنید. بهتر است ، به یک زبان جدید تسلط داشته باشید. کارهای ذهنی می تواند علائم پیری را آهسته کند و حتی ممکن است اثرات بیماری آلزایمر را به تأخیر بیندازد.

 • سیگار نکشید

این یک حرکت بزرگ به سمت سلامتی بیشتر است. بدن شما به سرعت خود را ترمیم می کند و به محض گذشت 20 دقیقه پس از آخرین سیگار ، ضربان قلب و فشار خون شما کاهش می یابد. سعی کنید این عادت را کنار بگذارید . دکتر شما خوشحال خواهد شد که به شما در شروع کار کمک کند.

 • خوب بخوابید

داشتن خواب کافی مزایای زیادی  دارد. خواب خوب باعث می شود روحیه بهتری داشته باشید ، حافظه و تمرکز را تقویت می کند و به شما در یادگیری چیزهای جدید کمک می کند. در دراز مدت ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد . هدف داشتن 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز است. برای عملکرد بهتر، این کار را طبق برنامه انجام دهید و هر روز تقریباً در ساعت یکسانی بیدار شوید.

 • عضلات خود را بسازید

تمرینات قدرتی به بدن شما کمک می کند تا چربی را به توده عضلانی تبدیل کند. این تمرینات همچنین می تواند به شما در لاغری ، تقویت قلب و استحکام استخوان ها کمک کند. حداقل دو بار در هفته تمرینات قدرتی – مانند شنا (push-ups)، لانگز و وزنه برداری را انجام دهید.

 • به فضای باز بروید

چند دقیقه در معرض آفتاب بودن میزان ویتامین D را افزایش می دهد و این برای استخوان ها ، قلب و روحیه شما مفید است. به علاوه ، بیرون بودن به این معنی است که بدن شما به جای بودن جلوی تلویزیون یا کامپیوتر ، بیشتر به حرکت در می آید. اگر می توانید قسمت های سرسبز خیابان های شهر را انتخاب کنید. یک مطالعه نشان داد افرادی که در فضای سبز شهری گشت می زنند نسبت به افرادی که در مناطق ساختمانی قدم می زنند آرام ترند.

 • تعادل خود را حفظ کنید

اگر جوان و فعال هستید ، تعادل مناسب میتواند به شما کمک کند تا از آسیب دیدگی در امان باشید . اگر مسن تر هستید اینکار مدت طولانی تری شما را فعال نگه می دارد و احتمال زمین خوردن و شکستگی استخوان را کاهش می دهد. تعادل خوب به معنی توده عضلانی بهتر ، قلب سالم تر و اعتماد به نفس بیشتر است. یوگا و تای چی روش های خوبی برای کار کردن هستند ، اما هر چیزی که باعث حرکت شما می شود ، حتی راه رفتن می تواند به شما کمک کند .

 • مراقبه کنید

مطالعات نشان می دهد ذهن آگاهی استرس را کاهش می دهد ، درد را تسکین می دهد و روحیه شما را بهبود می بخشد. یک مطالعه نشان داد 8 هفته مدیتیشن منظم می تواند قسمت های مغز شما که مرتبط با احساسات ، یادگیری و حافظه است را تغییر دهد. حتی شستن ظرف ها نیز می تواند برای مغز شما مفید باشد ، به شرطی که این کار را با ذهن انجام دهید.

Ref

 Reviewed by Melinda Ratini, DO, MS on October 01, 2020