پنج نکته که هنگام وزن کردن با ترازو 

ترازو ، وزن
  • تناسب اندام 5 بهمن 1399

1. هفته ای یک بار وزن کنید

اگر در یک رژیم کاهش وزن هستید ، ممکن است دوست داشته باشید تا هر روز خود را وزن کنید . یک متخصص تغذیه میگوید : دلیلی ندارد که بیش از هفته ای یکبار خود را وزن کنید زیرا با نوسانات روزانه آب ، وزن بدن می تواند به طور روزمره به شدت تغییر کند و این مسئله باعث اشتباه شما شود.
وزن کردن خود در یک زمان مشخص درهرهفته ، عدد درست تری از وزن شما ارائه میدهد.

2. صبح ها خود را وزن کنید

وزن کردن صبح ها بعد از رفتن به دستشویی و به صورت ناشتا بهترین زمان ممکن است چرا که از شب تا صبح ، زمان کافی برای هضم مواد غذایی داشته اید. هرگز بعد از نوشیدن نوشیدنی و یا خوردن وعده های غذایی خود را وزن نکنید.

3. عوامل را ثابت نگه دارید

اگر می خواهید عدد ترازو دقیق باشد ، باید متغیرها را به حداقل برسانید.
اگر یک هفته خودتان را بدون لباس وزن کنید و هفته دیگر با لباس ورزشی خود را وزن کنید ،عدد روی ترازو متفاوت میشود در حالیکه ممکن است شما در واقعیت وزنی اضافه نکرده باشید.

4. پیشرفت خود را ثبت کنید

اگر هفته ای یکبار خود را وزن میکنید بهتر است عدد ترازو را جایی ثبت کنید. اینکار به شما کمک میکند تا الگو های کاهش وزن خود را بشناسید و مطمئن شوید که در مسیر خود به سمت هدف به درستی پیش میروید همچنین به شما انگیزه میدهد تا برنامه غذایی و اهداف خود را دقیق تر دنبال کنید.

5. گاهی ترازو را نادیده بگیرید

اگر ترازو باعث نمیشود که احساس خوبی نسبت به خود و سلامتی تان و روند کاهش وزنتان پیدا کنید برای مدتی آن را کنار بگذارید. گاهی اوقات افراد با وزن کردن دائمی خود احساس اضطراب و نگرانی را تجربه میکنند.

Ref

برای افرادی که دارای اختلالات خوردن یا عادت های غذایی نامناسب هستند ، وجود ترازو در خانه کاملاً غیرضروری است.
سنجش وزن را میتوان برعهده مراقب سلامت و یا کارشناس تغذیه گذاشت. درعوض میتوان انرژی خود را بر روی مسائلی که شما را سالم تر و شاد ترنگه میدارند متمرکز نمود.