روانشناسی

علم روانشناسی یکی از موثر ترین و کارآمد ترین وسیله ها برای مدیریت روح و روان انسان می باشد و به مطالعه درباره ی رفتار و عملکرد ذهن و ساختار روانی انسان میپردازد. . همچنین روانشناسی کاربرد علم برای شناسایی رویدادها، درمان مشکلات سلامت روان، بهبود آموزش، اشتغال و روابط است.
روانشناسی در مورد ذهن و روان به احساسات، تفکر، شخصیت، هیجان، یادگیری و … اشاره می کند. از طریق دانش روانشناسی می توانید انگیزه برای زندگی پیدا کنید، ارتباط عمومیتان را قوی تر کنید، یاد بگیرید دیگران را بهتر درک کنید، تصمیمات درستی بگیرید، حافظه تان را تقویت کنید، تصمیمات مالی هوشمندانه تری بگیرید، سالم تر باشید، نمره بهتری بگیرید، بازده کاریتان را بیشتر کنید و در نتیجه تمامی این ها زندگی با کیفیتی داشته باشید.
این علم می تواند به طور مستقیم در زندگی افراد تاثیر گذاشته و آنها را از مبتلا شدن به بیماری های روحی و روانی حفظ کند. در کشورهای پیشرفته از این علم استقبال بسیار بی نظیری شده است چرا که در این کشورها اهمیت و تاثیر علم روانشناسی به خوبی درک شده است.
امروز بیش از همیشه نیاز به آرامش در زندگی احساس می شود، زیرا تنش ها و دغدغه هایی که افراد در زمینه‌های مختلف و حتی در سنین متفاوت با آن روبرو هستند، نیاز به حضور یک مشاوره روانشناس و استفاده از رهنمودهای آنها را محسوس تر کرده است. و مشاوره آنلاین روانشناسی دسترسی همه افراد را به روانشناسان با تجربه ممکن کرده است . در تیم ویزیوکر روانشناسان با تخصص های مختلف جهت ارائه مشاوره به شما حضور دارند.
روانشناسی موضوعی است که هرکس در زندگی به آن نیاز خواهد داشت. همه ما در برهه ‌هایی از زندگی‌مان ممکن است احساس ناامیدی کنیم و برای کنار آمدن با مشکلاتمان به کمک نیاز داشته باشیم. در دنیا بسیاری از افراد جهت پرداختن به احساسات و مشکلات خارج از اختیار نظیر مسائل زناشویی یا روابط عاطفی، مشکلات خانوادگی، از دست دادن شغل، مرگ عزیزان، افسردگی، اضطراب، فرسودگی روانی و سوء مصرف مواد نیازمند کمک هستند. این صدمات و تشویش‌های زندگی روزانه، در پاره‌ای از اوقات می‌توانند ناتوانی‌های چشمگیری را سبب شوند و گاهی‌اوقات برای رفع این مشکلات به شخص آموزش‌دیده و یا متخصص نیاز داریم. روانشناسان از طریق درمان، به میلیون‌ها افراد در تمامی سنین کمک می‌کنند تا زندگی‌ سالم‌ و پربازده‌تری داشته باشند.

جهت مطالعه جدیدترین و کاربردی ترین مقالات در زمینه های مختلف روانشناسی ، قسمت آخرین اخبار تیم ویزیوکر را دنبال کنید.

روانشناسی شاخه های مختلفی دارد که شما بسته به نیاز خود میتوانید از کمک های روانشناسان در این شاخه ها بهره مند شوید : روانشناسی رشد و کودک – روانشناسی شخصیت – روان شناسی اجتماعی – روانشناسی بالینی – روانشناسی خانواده – روانشناسی تحصیلی – روانشناسی جنسیت – روانشناسی صنعتی سازمانی -روانشناسی کودکان استثنایی – روانشناسی تربیتی و…..
روان‌شناسان در ایجاد یک جامعه سالم از نظر جسمانی و روانی، نقش بسزایی دارند. آن‌ها به افراد جامعه کمک می‌کنند تا بتوانند احساسات و رفتارهای خود را بهتر درک کرده و آن‌ها را مدیریت کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.
نقش روانشناس در تمامی مراحل زندگی انسان‌ها از کودکی تا بزرگسالی کاملا مشهود است. از کمک به کودکان برای داشتن عملکرد بهتر در مدرسه گرفته تا کمک به بزرگسالان برای مقابله با مشکلات در روابط و رویداهای زندگی، اجتناب از موقعیت‌های استرس‌زا ، مدیریت زمان، هدف‌گذاری، رسیدن به اهداف و شیوه زندگی موثر و ……نقش ارزشمند روانشناس در جامعه را ثابت می‌کند.
اولین نکته ای که باید در انتخاب روان درمانگر در نظر داشته باشید این است که گپ زدن و درد و دل کردن با هر فردی که گوش شنوایی داشته باشد حال ما را به طور موقتی خوب می کند اما این حس خوب موقتی لزوما به معنای درمان مشکل نیست. یک دکتر روانشناس خوب می تواند تاثیر دراز مدتی روی مشکل مراجع خود داشته باشد. و به او مهارت هایی برای کنترل افکار و هیجاناتش بیاموزد، برای غلبه بر آسیب هایی که دیده به او کمک کند، او را به سمت رابطه های بهتر هدایت و در نهایت به نسخه بهتری از خودش تبدیل کند.
یکی از مهم ترین خصوصیت های یک روان شناس کارآمد این است که با همکاری مراجع خود اهداف درمانی مشخصی را تعیین و برای دستیابی به آنها سعی کند. به عبارت دیگر، شما میدانید که قرار است در جلسات مشاوره چه هدف هایی دنبال شوند.
باتوجه به نقش برجسته روانشناسی در ابعاد مختلف زندگی امروز ، بهره گیری از خدمات مشاوره و رواشناسی که دغدغه اصلی اش رفع مشکلات شما به صورت ریشه ای است ، یکی از اصلی ترین نیاز های هر فرد میباشد.

روان شناسان حاضر در تیم ویزیوکر ، در تلاشند تا بهترین مشاوره و راهنمایی را به شما ارائه بدهند .با نصب اپلیکیشن ویزیوکر می توانید از متخصصان روانشناسی ، مشاوره آنلاین دریافت کنید.